Andrea Gerini

Secretary General - NGVA Europe

W 1990 roku ukończył Politecnico of Milan jako Inżynier Mechaniki. Rozpoczął karierę na stanowisku Inżyniera Badawczego w Institut Français du Pétrole (IFP), następnie dołączając do Centro Ricerche Fiat w 1997 roku, gdzie przewodził zespołowi odpowiedzialnemu za rozwój technologii związanych z silnikami napędzanymi gazem naturalnym dla pojazdów pasażerskich i z czasem do użytku w przemyśle ciężkim.

Na przestrzeni lat zajmował wiele stanowisk w programach R&D, dotyczących rozwoju technologii napędowych i wykorzystania paliw alternatywnych. Wiele z tych projektów otrzymało finansowanie UE.                                                                  

Od 2013 działał w ramach Collaboration & Strategic Programs w departamencie Powertrain Engineering w firmie Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Był odpowiedzialny za koordynację prac oraz badania w regionie EMEA, odpowiadając za komunikację międzyregionalną jako przedstawiciel FCA Group.

Od wielu lat reprezentuje FCA w EUCAR i ERTRAC, odpowiadając za projekty związane z technologiami napędowymi i paliwami alternatywnymi.

W marcu 2017 objął funkcję Sekretarza Generalnego w NGVA Europe. Jest również członkiem Zarządu NGV Global.

pozostali prelegenci